Kontakt

Adress
Ringvägen 9E
118 23 Stockholm

Telefon och mail
08-556 930 80
kansli@koloni.org

Telefontid växeln
Mån–Ons kl 912.00, 1315.00
TorsFre kl 912.00

VI PÅ KANSLIET

Ulrica Otterling

Generalsekreterare
Telefon: 08-556 930 85
Mejl: ulrica@koloni.org

Helena Wester­ling

Organisationssekreterare,
arrendeärenden och studier.
Telefon: 08-556 930 82
Mejl: helena@koloni.org

Ingrid Rogblad

Projektledare Miljödiplomering
Telefon: 0704-54 94 06
Mejl: ingrid@koloni.org

Anneli Renström

Kanslist, medlemsregister mm
Telefon: 08-556 930 80
Mejl: kansli@koloni.org

Pierre Gräff

Organisationssekreterare,
arrendeärenden och studier.
Telefon: 08-556 930 87
Mejl: pierre@koloni.org

Johanna Uhr

Kommunikatör | Pressansvarig
Telefon: 08-556 930 83
Mejl: johanna@koloni.org

Ulf Nilsson

Trädgårdsrådgivare, hortonom, FOR
Telefon: 08-556 930 81
Mejl: ulf.nilsson@koloni.org

Ulrika Flodin Furås

Chefredaktör
Tidningen Koloniträdgården.
Telefon: 08-556 690 86
Mejl: ulrikaff@koloni.org

FÖRBUNDSSTYRELSEN

Kerstin Ingner

Förbundsordförande
Telefon:  073-805 03 60
Mejl: ordforande@koloni.nu
Förening:  Östra Sommarstadens Koloniförening
Region:  Region Södra

Björn Qvarfort

Ledamot
Telefon: 070-328 60 31
Mejl: bjorn.q@koloni.nu
Förening: Biskopsängens koloniträdgårdsförening
Region:  Region Västmanland

Anki Carlsson

Ledamot
Telefon: 073-980 81 30
Mejl: anki.c@koloni.nu
Förening:  Sundbyberg Koloniträdgårdsförening
Region:  Region Östra

Solweig Hultman

Vice ordförande
Telefon: 070-735 06 48
Mejl: viceordforande@koloni.nu
Förening:  Misteröds Koloniträdgårdsförening
Region:  Region Västra

Jan-Olov Viklund

Ledamot
Telefon: 070-530 40 06
Mejl: janolov.v@koloni.nu
Förening: Berga koloniträdgårdsförening
Region:  Region Sydöstra

Peter Jonsvik

Ledamot
Telefon: 070-971 05 74
Mejl: peter.j@koloni.nu
Förening:  Gunnesby Koloniträdgårdar
Region:  Region Göteborg

Mari Winter

Ledamot
Telefon: 0707-43 11 90
Mejl: marie.w@koloni.nu
Förening: Tomtebo Koloniträdgårdsförening
Region:  Region Västerbotten

Per -Oskar Gundel

Ledamot
Telefon: 073-928 22 36
Mejl:  pero.g@koloni.nu
Förening:  Bergshamra Koloniförening
Region:  Region Östra

Lovisa Olsson

Ledamot
Telefon: 070-363 95 17
Mejl: lovisa.o@koloni.nu
Förening: Älvtomta koloniförening
Region:  Region Örebro

VALBEREDNINGEN

Lisa Fagerlind

Valberedningens sammankallande
Telefon: 073-66 37 510
Mejl: lisa.fagerlind@sthlmkoloni.se
Förening: Sundby Fritidsby Koloniträdgårdsförening
Region:  Region Stockholm

Katharina Trönnberg

Ordinarie ledamot
Telefon: 0760-302 901
Mejl: vallen-koloni@hotmail.com
Förening: Koloniträdgårdsföreningen Vallen
Region:  Region Södra

Britt Rehnman

Ersättare
Telefon: 0730-93 70 06
Mejl: britt.rehnman@allt2.se
Förening: Fårölottens Koloniträdgårdsförening
Region: Region Norrbotten

Ann-Britt Stålblad

Ordinarie ledamot
Telefon: 070- 566 37 36
Mejl: ann-britt@stalblad.se
Förening: Alnängarnas Koloniförening
Region:  Region Örebro

Britt-Marie Svensson

Ordinarie ledamot
Telefon: 0730-533 227
Mejl: brittmarie974@gmail.com
Förening: Karlsviks koloniförening
Region:  Region Västra

Claes Anneling

Ordinarie ledamot
Telefon: 070- 632 79 37
Mejl: claes.anneling@telia.com
Förening:  Delsjöns koloniförening
Region:  Region Göteborg

Marianne Henriksson

Ersättare
Telefon: 076-580 52 78
Mejl: marianne.lennart92@gmail.com
Förening: Karlshamns Koloniträdgårdsförening
Region:  Region Sydöstra

REVISORER

Sven Öresjö

Revisor
Telefon: 0725-33 26 04
Mejl: sven.oresjo@live.se
Förening: Slottsskogskolonin
Region: Föreningen Göteborgs
koloniträdgårdar, FGK

Marie Ekberg

Ersättare, revisor
Telefon: 070- 516 68 36
Mejl: marie.ekberg@bdo.se
Förening:  Delsjöns koloniförening
Region:  Göteborgs koloniträdgårdar, FGK

Per Engström

Revisor
Telefon: 070-913 50 51
Mejl: per@affarsmaskiner.se
Förening: Elinelunds Sommarstad
Region: Södra

Anders Nordmark

Ersättare, revisor
Telefon: 070-682 18 42
Mejl: ordpussel@gmail.com
Förening: Linnéakolonin Bromma
Region: Stockholms koloniträdgårdar